• Krčić je naš
  • Ekološko-informativni centar Krka
  • Festival Ruralne Kulture
  • Eko knjižnica igračaka

Eksplozije na Crvenoj zemlji

Objavljeno: Petak, 08 Travanj 2011

Eksplozije na lokaciji Crvena zemlja na Suhopolju poviše Knina nisu rezultat uništavanja minsko-eksplozivnih sredstava nego je riječ o vojnim vježbama jedinica Hrvatske vojske

 koje se pripremaju za mirovne misije, saznali smo neslužbeno od Ministarstva obrane RH.

Budući da su se eksplozije u Kninu čule jučer tijekom cijelog popodneva, građani su zvali Zeleni telefon te je udruga za svaki slučaj uputila zahtjev za intervenciju nadležnom Ministarstvu. Ovim putem molimo MORH da ubuduće o vježbama obavijeste lokalnu upravu i medije, kako građani nebi bili zabrinuti.

Ministarstvo zaštite okoliša  i Ministarstvo regionalnog razvoja su nakon mnogobrojnih upozorenja od strane naše udruge i drugih institucija, medija  i pojedinaca  o štetnosti za okoliš i zdravlje ljudi zabranili uništavanje eksplozivnih sredstava na Crvenoj zemlji.

Ovo je možda poziv Gradu Kninu, da uvaže primjedbe koje je naša udruga poslala na Izmjene i dopune prostornog plana Grada Knina.Dio iz primjedbi:

Budući da vode kao opće dobro imaju osobitu zaštitu RH, te su nedoknadiv , neprocjenjiv resurs , a kraški vodonosnik je posebno osjetljiv na onečišćenja i poremećaje vodnog režima izazvanog tektonskim poremećajima prijedlog Ekološke udruge“Krka“ Knin je da se u Prostorni plan grada Knina na navedenoj lokaciji  doda  zabrana uništavanja eksplozivnih sredstava ,  spaljivanje malodimnih baruta I bilo kakvih drugih opasnih predmeta   radi  ugroženost podzemnih/izvorskih voda unutar zona sanitarne zaštite  Šimića vrela kod Knina i zdravlja stanovnika.

Hvala građanima grada Knina na podršci!!!!!!!!!!!!

Više informacija o EU fondovima:
www.strukturnifondovi.hr

Donatori

  europska unija zajedno do fondova eu wEU strukturni investicijski fondoviUcinkoviti ljudski potencijali boja manji w                                                Logo opcina Promina                                                                  

 Agencija za mobilnost i programe EU European Solidarity Corps logo

 

Partneri

                   Općina Kistanje       Srednja škola Lovre Montija Knin                     

Osnovna škola "Domovinske zahvalnosti"          Logo opcina Promina  Logo veleuciliste Marko Marulic

 

Ekološka udruga Krka Knin je član

        

 

Sponzori

ina logo